1623 okunma

Semih Yalçın; İstanbul Seçiminin Önemine Vurgu yaptı.

11 Haziran 2019 13:32
0

BEĞENDİM

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih YALÇIN, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi dolayısıyla yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamasında, Partisinin, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi dolayısıyla il çapındaki siyasi faaliyetlerini Cumhur İttifakının kararlı, tavizsiz ve sarsılmaz bir ortağı olarak, büyük bir sorumluluk bilinci içinde ve ciddiyetle sürdürmekte olduğunu söyledi..
MHP’nin seçim çalışmaları, Cumhur İttifakının diğer ortağı Ak Partinin seçim programıyla uyum içerisinde devam ettiğine dikkat çeken Yalçın;
“İstanbul’da seçimin merkezinde konuşlanan MHP; değerli İstanbul halkıyla sahada iç içe, çarşıda pazarda yan yanadır.” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih YALÇIN, açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “Partimizce 23 Haziran için özel bir seçim stratejisi hayata geçirilmiş ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda dört genel başkan yardımcısının koordinatörlüğünde seçim koordinasyon bölgelerine ayrılmıştır.
“Hemşeri Harekâtı”yla bütün illerin siyasi dinamizmi ve sinerjisi İstanbul’da toplanmıştır.
Yüreklerin ortak vurması, birlik ve dayanışma ruhunun taşınması için taşrayla İstanbul arasında yeni bir gönül köprüsü kurulmuştur.
Bu sayede İstanbul’un nabzının da Sivas’ta, Trabzon’da, hatta yurdun dört yanında atması sağlanmıştır.
Böylelikle 23 Haziran seçimi salt İstanbul’un değil, bütün Türkiye’nin seçimi hâline gelmiş ve kamuoyunda bir farkındalık hâsıl olmuştur.
Şüphe yok ki 23 Haziran günü, 82 milyonun nabzı İstanbul’da atacaktır.
81 ilin evlatları, İstanbul’da enerji ve hedeflerini birleştirecektir.
O gün yürekler toplu vuracak; İstanbul Anadolu, Anadolu İstanbul olacaktır!
Türkiye İstanbul olacaktır, İstanbul Türkiye!
81 ilin her biri, bir Türkiye demektir.
81 ilden gelip İstanbul’a yerleşen kalabalıkların kimi âdetleri ve renkleri farklı, yerel kültürleri özgün olsa da özleri, ruhları birdir.
Meşrepleri, mezhepleri ayrı olsa da dilleri, dinleri birdir.
Gayeleri ortak, hedefleri tektir.
Kıvançları bir, tasaları ortak; özlemleri, bayramları aynıdır.
İstanbul; yerel zenginliklerimizi Anadolu’nun birlik ruhundan aldığı ilhamla aynı potada eritmiş, aynı atmosferde buluşturmuştur.
Birlik ve beraberlik azmiyle, varlık iradesiyle, toplumsal sevgi ve barışla yoğrulan bin yıllık kardeşlik hukukunu yüreğinde taşıyarak göçüp gelen Anadolu insanı; İstanbul’u Türkiye’nin özeti hâline getirmiştir.
Anadolu’nun kadim gelenekleriyle birlikte, beraber yaşama iradesini de özünde yaşatan İstanbul halkı, kendi geleceğini netameli rüzgârlara teslim etmeyecektir.
Yüzyıllardır gözü gibi koruduğu, üzerine titrediği millî değerleri korumak için titiz davranacaktır.
Bu değerleri siyasette en iyi temsil eden Cumhur İttifakına teveccühünü esirgemeyecektir.
Cumhur İttifakı, 23 Haziran’da başarılı olacaktır.
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yönetimi, kendi halkının iradesiyle ehil ellere teslim edilecektir.
Belediye başkan adaylarının özellikle İstanbul’a göç verme konusunda zirvede bulunan illeri ziyaret etmesi, bütün Anadolu’da gündemi İstanbul’un oluşturması, MHP’nin stratejisinin yerinde olduğunu ortaya koyan sevindirici emarelerdir.
Siyasetin sadece İstanbul’da değil, ülke çapında arz ettiği manzara; MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin partimiz için ne kadar isabetli bir seçim stratejisi belirlediğinin ispatıdır.
İstanbul’a konuşlanan Divan ve kurul üyeleriyle milletvekillerimiz başta olmak üzere MHP teşkilatlarında görevli herkes, bu strateji doğrultusunda çaba göstermekte, seçimlerin Cumhur İttifakı lehine sonuçlanması için bütün varlığıyla çalışmaktadır.
Nitekim MHP teşkilatları tam manasıyla mitili İstanbul’a atmış, âdeta karargâh kurmuştur.
İstanbul’a mitili atmak demek, İstanbul’un gündemine mitili atmak demektir.
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, partimizin seçim çalışmaları dolayısıyla 14 Haziran’dan itibaren İstanbul’da bir dizi ziyaret ve görüşmede bulunacaktır.
İstanbul programı çerçevesinde Sayın Genel Başkanımız; şehirdeki hemşeri derneklerinin başkan ve yöneticileri, işçi ve işveren kuruluşları, kadın dernekleri, iş dünyasının önde gelen isimleri ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Fenerbahçe

  32 +57 85
 2. Galatasaray

  31 +49 84
 3. Trabzonspor

  32 +12 52
 4. Beşiktaş

  32 +4 48
 5. Ç. Rizespor

  32 -4 48
 6. Genişlet
 7. Başakşehir

  32 +4 46
 8. Kasımpaşa

  32 -2 46
 9. Sivasspor

  32 -5 44
 10. Alanyaspor

  31 -1 42
 11. Antalyaspor

  32 -1 42
 12. Adana Demir

  32 +5 40
 13. Samsunspor

  32 -6 38
 14. MKE Ankaragücü

  32 -1 37
 15. Kayserispor

  32 -9 37
 16. Konyaspor

  32 -11 36
 17. Hatayspor

  32 -8 33
 18. Gaziantep FK

  32 -15 31
 19. Karagümrük

  32 -6 30
 20. Pendikspor

  32 -28 30
 21. İstanbulspor

  32 -34 16
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.