ulkufm

ulkufm

03 Nisan 2024 Çarşamba

– MHP Lideri Bahçeli, Alparslan Türkeş’in Vefat Yıldönümü Mesajı Yayınladı

– MHP Lideri Bahçeli, Alparslan Türkeş’in Vefat Yıldönümü Mesajı Yayınladı
0

BEĞENDİM

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş’in Vefat Yıldönümü” münasebetiyle anma mesajı yayınladı.

Mesajında Alparslan Türkeş’in Türk siyasetindeki önemine dikkat çeken Bahçeli; “Merhum Türkeş Bey’in iki kutlu emaneti olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları bugünkü zaman diliminde, bir yanda milli ve manevi değerlerin muhafızı diğer yanda da milletimizin istikbal ve istiklal güvencesi mertebesine erişmiştir.” Dedi.

Merhum Türkeş’in, ülkenin zor ve sıkıntılı dönemlerinde verdiği haklı mücadelesi ile milli birlik ve kardeşlik hissiyatını en fazla benimseyen liderlerden birisi olduğunu belirten Bahçeli, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Türk siyaset ve demokrasi hayatına derin izler bırakan müstesna isimlerin maşeri vicdanda muhkem bir mevkii olmakla birlikte takdir, tazim ve şükranla hatırlanması milletimize özgü alicenap ve vefakâr bir özelliktir.

Vatan ve millet sevgisiyle mücehhez değerli şahsiyetlerin sadece yaşadıkları dönemleri değil, kendilerinden sonraki devirleri de fikir, görüş ve düşünceleriyle etkilediği apaçık bir gerçektir.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey işte böyle bir vasfa ve vakara ziyadesiyle sahiptir.

Ülkemizin zor ve sıkıntılı yıllarında haklı mücadelesiyle adından en çok bahsettiren, milli birlik ve kardeşlik hissiyatını en fazla benimseyen liderlerden birisi Merhum Türkeş Bey’dir.

 Ülke ve ülkü sevdasıyla tebarüz etmiş; dava, devlet ve siyaset insanı hüviyetiyle gündeme gelmiş, gönüllere girmişti.

Kaldı ki inançlarından ve ilkelerinden hiç taviz vermemişti.

Önce Türk tarih ve kültürünün özsuyuyla beslenip tomurcuklanan, arkasından serpilip köklerini derinlere salan, sonra da siyasallaşıp toplumsal harekete dönüşen Türk milliyetçiliği fikriyatının geçmiş ve geçirmiş olduğu safhalarda onun muteber rolü olduğunu hiç kimse inkar edemeyecektir.

Merhum Türkeş Bey’in iki kutlu emaneti olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları bugünkü zaman diliminde, bir yanda milli ve manevi değerlerin muhafızı diğer yanda da milletimizin istikbal ve istiklal güvencesi mertebesine erişmiştir.

Kara propagandaların, karanlık projelerin, karamsar palavraların biteviye faal ve faaliyet halinde olduğu şu günlerde Milliyetçi Hareket Partisi Türk siyasetinin istikrar ve itibar aydınlığı olarak öne çıkmıştır.

Bu gerçeğin ışığında, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde de Milliyetçi Hareket Partisi yüzde 16,62’lik oy oranı ve kazandığı 220 belediye başkanlığıyla hamd olsun umutları diriltmiş, Cumhur İttifakı’nın gücüne güç eklemiştir.

Partimiz milli özlem ve hedeflere her zaman tercüman olmuş, milletimiz ne diyorsa ona kulak vermiştir.

Nitekim hayata ve hadiselere bakışımızın fikri mihveri olan Türk milliyetçiliği, demokrasiyle ayrılmaz ve ayrıştırılması imkânsız bütünlük içindedir.

Merhum Türkeş Bey hayattayken, sürekli tefrika ve tezvirat çıkaran, Türkeş’siz MHP’yi tesis etmek için çırpınan kim varsa, bugün onun adı ve anıları kapsamında istismar ve istila teşebbüsleriyle Milliyetçi Hareket Partisi’ni zaafa uğratmak için yarış halindedir.

Makûs niyet sahiplerinin sahte ve samimiyetsiz duruşlarını elbette ciddiye alacak, aldırış edecek, ikna olacak sağduyulu hiçbir insanımız da yoktur.

Unutulmamalıdır ki, Milliyetçi Hareket Partisi demek; Türklüğün alemdar yüreği, Türkiye’nin ahlak yüksekliği, Türk ve Türk milletinin akıl, gönül, güven ve iman yüzü demektir.

55 yıllık bir maziyi kucaklayıp geleceğin Türk asırlarında kutup yıldızı gibi parlayacak olan Milliyetçi Hareket Partisi çağın ruhunu kavrayıp, zamanın ters ve bozucu akıntılarına karşı müteyakkız bir iradeyle mukabele edecektir.

Partimizin ve Türkiye’mizin önü açıktır.

Seçimsiz geçecek yaklaşık 4 yıllık sürede ülkemiz her alana teşmil edilecek reformlarla yükselişini devam ettirecektir.

Siyasette elde ettikleri geçici mevzi kazanımlarla şımarmaya ve tahriklerini göstermeye başlayanların günün sonunda nasıl bir demokratik akıbetle karşılaşacağını da herkes görecektir.

  Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerine mutlaka ulaşılacaktır.

Türk birliğinin hasretini çekip hayallerini kuran Merhum Türkeş Bey’in inanıyorum ki ruhu şad olacaktır.

Vefatının 27’inci yıl dönümünde Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyi, aziz şehitlerimizi, tarih boyunca, vatan ve millet sevdası ile can veren muhterem ecdadımızı; bu değerler uğruna hayatlarını kaybetmiş ülküdaşlarımızı rahmet, minnet ve şükran hislerimle anıyorum.

Mekânları Cennet, Cenab-ı Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun.”

Devamını Oku

Konya’da Kütüphane Haftası Düzenleniyor

Konya’da Kütüphane Haftası Düzenleniyor
0

BEĞENDİM

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, yaptığı açıklama ile 60. Kütüphane Haftasının 25 Mart — 31 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyledi.

Yaklaşık beş gün sürecek olan programın, bu yıl ki ana temasının, “Yapay Zekâ Temelli Akıllı Kütüphaneler” olarak belirlendiğini belirten Yarar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Her yıl mart ayının son pazartesi günü başlayan ve bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanan 60. Kütüphane Haftası, 25 Mart — 31 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

  1. Kütüphane Haftası’nın ana teması “Yapay Zekâ Temelli Akıllı Kütüphaneler” olarak belirlenmiştir. Müdürlüğümüzce hazırlanan kutlama programı İI Halk Kütüphanesinde 25 Mart Pazartesi günü saat 10.00’da açılış programı ile başlayacak ve ilimiz dâhilindeki tüm kütüphanelerde birtakım etkinliklerle hafta boyunca devam edecektir. Yapılacak olan etkinlikler “Yapay Zekâ Temelli Akıllı Küt“üphaneler” başlığı altında, yapay zekâ araçlarıyla oluşturulan resim sergileri, okur-yazar buluşmaları, konferanslar, film ve çizgi film gösterileri, atölye çalışmaları, masal draması ve müzik programı şeklinde olacaktır.

Kütüphane Haftası etkinlik programlarına katkı sağlayan Konya Büyükşehir Belediyesi, İI Milli Eğitim Müdürlüğü, Selçuklu Belediyesi ve bizlerle iş birliğini esirgemeyen diğer kamu kurum ve kuruluşlarımıza ve etkinliklerde bizlerle birlikte olan saygıdeğer tüm katılımcılara teşekkür ederiz.”

 

Devamını Oku

-MHP 14. Olağan Büyük Kurultayını Gerçekleştirdi

-MHP 14. Olağan Büyük Kurultayını Gerçekleştirdi
0

BEĞENDİM

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  14. Olağan Büyük Kurultay sonrası yayınladığı teşekkür mesajında, “Milliyetçi Hareket Partisi’nde hizip yoktur, adamın adamı yoktur, dar kadroculuk yapan yoktur, dedikodu şantiyesi işleten yoktur, fitne tezgâhı açan yoktur, nitekim olmasına da asla ama asla göz yumulmayacak, izin verilmeyecektir.” Dedi.

Kurultaya katılan tüm delegelerin oylarını alarak genel başkanlığa seçilen Bahçeli; “Şahsıma Genel Başkanlık görevini bir kez daha emanet ve tevdi etmelerinden dolayı aziz dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.” İfadeleri ile teşekkür etti.

Kurultayın şölen havasında ve imrenilecek demokratik bir ortamda yapıldığına dikkat çeken Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“14’üncü Olağan Büyük Kurultayımızı 55 yıllık mazimize yakışan bir olgunluk, muhteşem bir katılım, göğüs kabartan bir heyecan, emsalsiz bir sağduyu, hayranlık uyandıran bir vakarla gerçekleştirilmiştir.

Şahsıma Genel Başkanlık görevini bir kez daha emanet ve tevdi etmelerinden dolayı aziz dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

      Bu mübarek Ramazan ayında Allah’tan niyazım her dava arkadaşımın bahtını ve yolunu açık etmesidir.

İlk günkü azim ve sadakatle bir elimde üç hilalli sancak, diğer elimde Albayrak, dilimde dua, yanımda dava arkadaşlarım, arkamda şehitlerimizin hatıraları, gönlümde vatan ve millet sevgisi eşliğinde davamızın ve partimizin yükselişine sonuna kadar hizmet edeceğim.

Ne mutlu bizlere ki, kurultayımız şölen havasında ve imrenilecek demokratik bir ortamda yapılmıştır.

Türk milliyetçilerinin demokrasiye bağlılığı çok güçlü şekilde teyit edilmiştir.

Kurultayımızda kaybeden yoktur, tam tersine kazanan Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir, tüm dava ve gönül insanlarımızdır.

Biriz, diriyiz, kardeşiz, ülküdaşız, hep birlikte Kızılelma’nın izinde, İ’la-yi Kelimetullah davasının peşindeyiz.

Bilinmelidir ki, “Ülke İçin Var Olduk, Bir Ülküye Yar Olduk.”

“Ülkümüz Ömür Boyu, Candan Öte”dir.

Bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisi pek çok ayrılık ve bölünme yaşamıştır.

Yola çıktıklarımız ilerleyen zamanlarda yoldan çıkmış, hafif bir sallantıda yolunu değiştirmiş, çıkarlarının istasyonunda yeni yol arkadaşları bulmuşlardır.

Her seferinde, tıpkı bir anka kuşu gibi partimiz küllerinden yeniden doğmasını bilmiştir.

Güçten ve gözden düşeceğimizi, zayıflayıp marjinalleşeceğimizi zanneden gafiller sayısız defa sukutu hayale uğramışlardır.

Davasını omuzlamak yerine, davanın omuzlarına basıp kendilerini ve nefislerini yükseltmeye niyetlenen bedhahlar mahcup olmuşlar, başları önünde aramızdan ayrılıp gitmişlerdir.

14’üncü Olağan Büyük Kurultayımız münasebetiyle diyorum ki, davamız ve partimiz insanla kaimdir, ancak o insan ki, fazilet, fehime, feragat ve fedakarlık timsalidir.

Ben diyen, ortak akla, ülkü ve hedef birliğine, tek ses ve tek yürek halinde ilerleyişe özüyle kefil olamayanlar kurumuş yapraktan farksızdır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde hizip yoktur, adamın adamı yoktur, dar kadroculuk yapan yoktur, dedikodu şantiyesi işleten yoktur, fitne tezgahı açan yoktur, nitekim olmasına da asla ama asla göz yumulmayacak, izin verilmeyecektir.

O devirler geride kalmıştır.

Eski çamlar bardak olmuştur.

Gidenler gitmiştir, geride kalan imanlı ve ülkücü yüreklerle, davamızın ahlak ve onurundan, dava arkadaşlığının şan ve şerefinden kesinlikle ödün verilmeyecektir.

Türkiye gibi, Milliyetçi-Ülkücü Hareket de kurşun gibi ağır günlerden geçerek bugünlere gelmiştir.

Türk milliyetçileri, vatanı ve milleti için hiçbir hesap yapmadan canını bile seve seve veren bir ruhun ve inancın temsilcisi olmuşlardır.

Bugün dönüp arkamıza baktığımızda yaşanan acıları, katlanılan zorlukları hatırlamamak mümkün değildir.

Yüce Allah’tan en büyük dileğim, bu ülke ve milletin yürek yaralayan durumlarla bir daha karşı karşıya kalmamasıdır.

Bizler, geçmişte yaşananların her açıdan paha biçilmez birer tecrübe olduğunun farkındayız.

Tarihi bir davanın bugünkü mensupları olarak, emaneti en güzel şekilde koruyup geleceğe taşımak asli vazifemizdir.

Özellikle ifade etmek isterim ki, bu can bu tende durduğu müddetçe, davamızın hisarlarına konmaya çalışan baykuşlara, yarasalara, akbabalara müsaade etmeyeceğim.

Önce ülkem ve milletim demekten asla vazgeçmeyeceğim.

Haklı ve haysiyetli mücadelemizi inançla sürdüreceğim.

Hep birlikte, Türk ve Türkiye sevdamızdan en ufak sapma göstermeyeceğiz.

İlkeli, dürüst, temiz ve pirüpak duruşumuzla milletimizin çarpan kalbi, duyan kulağı, hisseden vicdanı, haykıran nefesi olacağız.

Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliğine yapılan çok sayıda müracaat memnuiyet vericidir ve partimizin gücüne güç katmıştır.

14’üncü Olağan Büyük Kurultayımız, açılış konuşmamda da değindim üzere, yeni yüzyılın ilk kurultayıdır.

Bu nedenle hem şevkimiz hem de sorumluluğumuz elbette büyüktür.

14 gün sonra yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için tüm imkan ve irademizle çalışacağız.

Merkezi yönetimle uyumlu yerel yönetimlerin demokratik tecellisi Türk ve Türkiye Yüzyılının gücüne güç katacaktır.

Türk Devri’nde zillete yer yoktur.

Türk Devri’nde emperyalizme yakasını kaptıran işbirlikçi muhalefet anlayışına fırsat yoktur.

Türk Devri’nde, DEM’lenenlerin esamisi okunmayacaktır.

Türk ve Türkiye Yüzyılının mimarı Cumhur İttifakı’dır.

Türk Devri’nin koçbaşı da büyük Türk milletidir.

Kalbi Türk milleti için atan,

Gönlü aziz şehitlerimizle yanan,

Ve kucaklaşmak için tek bilek olan ülküdaşlarımla övünüyorum.

Türkiye sevdalısı Milliyetçi Hareket Partisi mensupları;

Türklüğün var oluş beyanıdır.

Makus talihli ülkemin aydınlık yüzleri, milletin övünç nişanlarıdır.

Bu nedenle gözler hep üzerimizdedir.

Suskun muyuz, yoksa vakur mu?

Uyuyor muyuz, yoksa uyanık mı?

Tarttıkları budur, sorguladıkları bunlardır.

Geride bıraktığımız yüzyılın başında millî kurtuluş mücadelesi verenler bizim ceddimizdir.

Bugün de ihtiyacımız olan inanç ile yüksek karakterin torunlarında yaşamaya devam ettiğine inanıyorum.

Aynı şuur ve heyecanla tarihî, sosyal, kültürel, potansiyel dinamiklerimizi harekete geçirerek Türkiye’yi ayağa kaldıracağınızdan eminim.

Şayet aziz milletimizi kapı kapı gezerek uyarabilirsek,

Yaklaşan tehdidin anlaşılmasına yardımcı olabilirsek,

Milli ve manevi değerlerimizi çıkış noktası olarak sunabilirsek, çağları aşarak gelen Orhun Anıtı’na nüfuz eden üslupla ifade etmek isterim ki,

“Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe Türk milletinin ilini, töresini kim bozabilir?“

Biliyor ve inanıyorum ki, dava arkadaşlarım;

Tertemiz Türk ailelerinden feyz alarak karanlık içinde bir güneş gibi parlayan meşaledir.

Teslim olmaz ve eğilmez başın temsilcileridir.

Yabancılaşmaya karşı milli duruşun, başkalaşmaya karşı öze dönüşün abideleridir.

Kimlik ve kişilik bunalımının tırmandığı günümüzde Türk ve İslam değerlerinin alemdarlarıdır.

Küresel güçlerin biçtiği kefeni bir kez daha yırtarak, yazılan senaryoları aşacak, engelleri yıkacak cesur bozkurtlardır.

Ancak bu kutlu yolculuk ve sonunda ulaşılacak başarı mukadder bir son ve kendiliğinden gelecek bir hedef değildir.

Yapacağımız daha çok iş vardır.

Çünkü merhum Taşer’in dediği gibi “biz çadırımızı sırtlanların yolu üstünde kurmuşuz.”

Kucakladığım emanetin onuruyla bütün dava arkadaşlarımın gözlerinden öpüyorum.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket var oldukça millette korku olmayacaktır.

Biz büyük bir aileyiz.

Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz.

Biz Cumhur İttifakı’yız.

Biz büyük Türk milletiyiz.

Bu vesile ile 14’üncü Olağan Büyük Kurultayımıza katılan herkese yürekten teşekkür ediyorum.

Bütün misafirlerimize,

İradenin gerçek sahibi aziz dava arkadaşlarıma,

Fedakârca çalışan medya mensuplarımıza,

Kurultayın düzenlenmesinde emeği geçen herkese, gösterdikleri ilgiden, verdikleri katkı ve destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi sevdalılarına daha nice büyük kurultayları aynı heyecan ve coşkuyla gerçekleştirmelerini temenni ediyorum.

Kurultay sonuçların kutlu davamıza, partimize, demokrasimize, milletimize hayırlar getirmesini diliyor; Merkez Yönetim Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu’na seçilen arkadaşlarımı kutluyor, Ramazan ayımız mübarek olsun diyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle her kardeşimi Cenab-ı Allah’a emanet ediyor, saygılarımla selamlıyorum.

“Ülke İçin Var Olduk, Bir Ülküye Yar Olduk.”

“Ülkümüz Ömür Boyu, Candan Öte”dir.

Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun.

Ne Mutlu Türküm diyene.”

Devamını Oku

– Pelin Yılık, Kadınlar Günü Mesajı Yayınladı

– Pelin Yılık, Kadınlar Günü Mesajı Yayınladı
0

BEĞENDİM

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Dr. Pelin Yılık,  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında; “Kadınlarımız, yüce Türk milletinin bekasında, kültürümüzün ve değerlerimizin korunup gelecek nesillere aktarılmasında öncü bir misyon yüklenmiş; Türkiye’nin gelişim ve kalkınma sürecinin mimarı olmuştur.” Dedi.

Açıklamasında, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin; “Kadın annedir, kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın gelecektir, kadın gelecek nesillerin teminatıdır.” Sözlerine dikkat çeken Yılık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türk kadınının cesaret, fedakarlık ve vatan sevgisiyle harmanlanmış şuuru  tarih boyunca istikbal ve istiklal adına umut olmuştur.

Kadınlar, bulundukları her ortama söz sahibi oldukları her platforma merhamet ve nezaketleriyle değer katarlar.

Kadınlar tarihin her sayfasında kurtuluş ve kuruluş yürüyüşümüzün mimarı olmuşlardır. Kimi zaman cephede, kimi zaman eğitimde, kimi zaman sanatta, kimi zaman yönetici olarak daima varlıklarını hissettirmiş ve yükselişimizi inşa eden en önemli aktörlerdir.

Kadınlarımız, yüce Türk milletinin bekasında, kültürümüzün ve değerlerimizin korunup gelecek nesillere aktarılmasında öncü bir misyon yüklenmiş; Türkiye’nin gelişim ve kalkınma sürecinin mimarı olmuştur.

Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin de ifade ettikleri gibi Kadın annedir, kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın gelecektir, kadın gelecek nesillerin teminatıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak kadınlarımızı Cumhuriyetimizin 100. Yıl vizyonuyla; bilimde, sanatta, sporda, eğitimde, siyasette, yönetici pozisyonlarında hak ettikleri yere taşımak için kararlı adımlar atmayı sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle bu özel günde, tarih boyunca ülkemiz için mücadele etmiş, bilimden sanata, siyasetten eğitime kadar pek çok alanda iz bırakmış başta aziz şehitlerimizin anneleri olmak tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, milli ve manevi değerlerimizin bekçisi olan kadınlarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Devamını Oku

– Yalçın’dan Büyük Kurultay Açıklaması

– Yalçın’dan Büyük Kurultay Açıklaması
0

BEĞENDİM

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, “17 Mart Pazar Günü Yapılacak 14. Olağan Büyük Kurultay’a” dair basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında son zamanlardaki gelişmelere dikkat çeken Yalçın, Ülkesini yükseltme sevdasına sadık, milletini çağlar ötesine taşıma ülküsüne bağlı genç kadrolara ihtiyaç olduğunu söyledi.

       Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in gümrah ırmaklarından beslenen MHP; Türkiye sevdalısı, kendini milletinin refah ve saadetine, yükselme ve güçlenmesine adamış nesillerin ocağı olarak göreve hazır olduğunu belirten Yalçın. Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye her sabah, iç ve dış dinamikleri yansıtan yoğun bir gündeme uyanmaktadır. Gerek içeride gerekse dışarıda birbirini takip eden, biri diğerini etkileyen karmaşık hadise ve gelişmeler; küresel bağlamda zaruri bir değişimin, kaçınılmaz bir yeni oluşumun doğum sancılarını haber vermektedir.

Sömürgeci Batı ülkelerinin yüzyıllardır demokrasi ve insan hakları maskesi arkasında dayattığı haksızlık, adaletsizlik ve zulümler; insanlığı içinden çıkılması zor bir küresel açmaza sürüklemiştir.

Sömürge anlayışıyla kendini eriten Batı âlemi, dünyanın zengin kaynaklarını tüketmekle kalmamış; beşeriyetin dayanma gücünü, takatini de bitme noktasına getirmiştir.

 Hem Batılı devlet adamları, hem de hastalıklı Batı toplumları beşeriyetin huzur ve sükûnuna, dünya barışının yeniden tesisine değil; yıkıma hizmette yarışmaktadır.

Yerkürenin her yerinde Batı’nın körüklediği emperyalist ayrımcılığa, ırkçılık, İslamofobi, münaferet ve düşmanlık kültürüne kaşı itiraz ve protesto sesleri yükselmektedir.

Ancak bu yeterli değildir.

Yeryüzündeki kötü gidişe dur diyecek yeni bir küresel akla, dünya düzeninin yeniden tanzimine şiddetle ihtiyaç vardır.

Batı dünyasının insanlığı sürüklediği anafordan kurtuluşun, çıkmaz yoldan dönüşün vakti çoktan gelmiştir.

Her alanda insanlığın yuvarlandığı açlığa ve tükenişe son verme, Batı dünyasının bitmek tükenmek bilmeyen obez iştihasına gem vurma zamanıdır.

Küresel kaosun son bulması, insanlığın sulh ve selamete erişmesi için artık rollerin de aktörlerin de değişmesi bir zarurettir.

Bu kaçınılmaz tebeddülün gerçekleşmesi için, öncelikle büyük bir medeniyet tasavvuruna, sonra da bu tasavvuru hayata geçirecek profesyonel teşekküllere ihtiyaç vardır.

İyi yetişmiş, basiret ve feraset sahibi devlet adamlarına ve politikacılara; sağlıklı düşünen, sorumluluk sahibi, barış ve huzur içinde yaşama azminde olan, bilinçli topluluklara ihtiyaç vardır.

Özellikle de ülkesini yükseltme sevdasına sadık, milletini çağlar ötesine taşıma ülküsüne bağlı genç kadrolara ihtiyaç vardır.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in gümrah ırmaklarından beslenen MHP; Türkiye sevdalısı, kendini milletinin refah ve saadetine, yükselme ve güçlenmesine adamış nesillerin ocağı olarak göreve hazırdır.

MHP’ye can ve kan veren imanlı, kararlı Ülkücü kadrolar; 21. asra ad olarak verdiğimiz “Türkiye Yüzyılı”nın müessisleri olacaklardır.

MHP kadroları, Türkiye’de siyasi partiler arasında gelişen, yerleşen ve başta CHP olmak üzere Cumhur İttifakı muarızı partilerce körüklenen münaferet kültürünü ortadan kaldırmaya amadedir.

MHP kadroları; atalarından aldıkları ilhamla Türkiye’de iç barış ve sükûnu tesis edip refahı yayma, dünyaya yeni ve adil bir nizam verme idealine baş koymuşlardır.

Bu arada Türkiye 31 Mart Yerel Seçimlerine adım adım yaklaşırken MHP, 17 Mart Pazar günü 14. Olağan Büyük Kurultay’ını gerçekleştirecektir.

Sözünü ettiğimiz iç ve dış gelişmeler bağlamında, MHP’nin Büyük Kurultayı:

“Ülke İçin Var Olduk/Bir Ülküye Yar Olduk.

Ülkeye Sevda/Ülküye Yemin.” sloganı altında gerçekleştirilecektir.

Bilindiği üzere, MHP’nin bütün kurultayları toy ve şölen havasında geçmektedir.

MHP için her Kurultay güç tazelemeye, coşku ve heyecan yüklenmeye vesile olmaktadır.

Bundan öncekilerde olduğu gibi; bu defaki Büyük Kurultay’da da Ülkücü irade, ardına düştüğü, beraber yol yürüdüğü liderine güven ve bağlılık izharını tek ses, tek yürek hâlinde tekrarlayacaktır.

17 Mart günkü 14. Olağan Büyük Kurultay’ımızda tezahür edecek sinerji, hem “21. Yüzyılda Lider Ülke Türkiye” idealini gerçekleştirecek azim ve iradeye sahip Ülkücü kadroların münadisi, hem de 31 Mart’ta Cumhur İttifakının büyük Yerel Seçim zaferinin habercisi olacaktır.”

Devamını Oku

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.