-Büyükataman’dan Muhalefete İhanet Suçlaması
943 okunma

-Büyükataman’dan Muhalefete İhanet Suçlaması

28 Eylül 2021 13:27
-Büyükataman’dan Muhalefete İhanet Suçlaması
0

BEĞENDİM

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “HDP’yi Aklama Girişimlerine Yönelik” yazılı basın açıklaması yaptı.
Muhalefetin tutumunu endişe verici olarak niteleyen Büyükataman; “Zilletin temsilcileri PKK’yı meşrulaştıracak kadar ihanete bulaşmış, raydan çıkmıştır. CHP, Deva, Gelecek, İP, mip “Kürt sorunu vardır.” diyerek ihanete zemin hazırlarken PKK’nın siyasi uzantısı “Sorunun çözümünde aktörlerden biri İmralı’dır.” diyerek devleti eli kanlı terörist başı ile muhatap etmeye kalkmaktadır.” Dedi.
Büyükataman açıklamasında, Türkiye düşmanlarının hep bir ağızdan ve benzer ifadelerle “parlamenter sistem” çığırtkanlığı yapmasının sebep olarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yalnızca kâğıt üstünde değil uygulamadaki başarısı olduğunu belirtti.
Muhalefet partilerinin bölücü hain örgütün siyasi uzantısı HDP’yi meşrulaştırma çabasına dikkat çeken İsmet Büyükataman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Cumhur İttifakı, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün ardından aziz milletimizin beklentileri doğrultusunda oluşmuş doğal bir ittifaktır. Bu ittifakın varlık sebebi; devleti ayağa kaldırmak, milleti müreffeh yarınlara kavuşturacak adımları atmaktır. Cumhur İttifakı’nın bu yoldaki en temel ve hayati kazanımı ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin hayata geçirilmiş olmasıdır.
 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde büyük Türk milleti, hantallaşan devlet bürokrasisine karşı büyük ve kesin bir zafer kazanmıştır. Hızlı karar alma mekanizmalarının devreye girmesi, hükümet bunalımlarının tarihe karışması ve Türkiye’ye yönelen tehditlerin kaynağında kurutulması bu sayede olmuştur.
Türkiye düşmanlarının hep bir ağızdan ve benzer ifadelerle “parlamenter sistem” çığırtkanlığı yapmasının sebebi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yalnızca kâğıt üstünde değil uygulamadaki başarısındandır. Her geçen gün kurum ve kurallarıyla yerleşen sistemin, Türkiye’yi şaha kaldıracağına şüphe kalmamıştır.
Türkiye düşmanları, 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ni kaybetmeleri hâlinde sistemin başarısının daha çok ortaya çıkmasından ve her kesim insanımızın bu sisteme olan inancının pekişeceğinden endişe etmektedir. Endişelerinde haklıdırlar çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, aziz Türk milletinin yarım kalan yürüyüşünü tamamlamaya yeminlidir.
Bu endişenin verdiği çaresizlikle zilletin temsilcileri PKK’yı meşrulaştıracak kadar ihanete bulaşmış, raydan çıkmıştır. CHP, Deva, Gelecek, İP, mip “Kürt sorunu vardır.” diyerek ihanete zemin hazırlarken PKK’nın siyasi uzantısı “Sorunun çözümünde aktörlerden biri İmralı’dır.” diyerek devleti eli kanlı terörist başı ile muhatap etmeye kalkmaktadır.
 HDP’ye bir gün meşru, bir gün mubah diyenlerin ellerindeki tek argüman; bu ihanet yapılanmasının seçimlerde aldığı oylardır. Seçimlerde alınan oylar kimseye Anayasa’yı ihlal etme hakkı tanımadığı gibi HDP’ye oy veren insanımız da oylarını evlatlarımız dağa kaçırılsın, terör örgütünün propagandası yapılsın diye vermemektedir.
Bunların demokrasiden anladıkları, amaca ulaşana kadardır. HDP’nin tavrı, Hitlerin Bakanı Göring’in itirafından farklı değildir: “Biz, halka gerçeği söylemiştik. Sadece iktidara gelene kadar demokratik yollara başvuracaktık.” Yine, halklara özgürlük sloganlarıyla iktidarı ele geçiren Lenin’in Sovyet Rusya’sının geçen yıllar içerisinde ortada ne halk, ne de hak bıraktığı ortadadır.
 İP’in sözcülerinin her gün ekranlara çıkıp HDP’yi aklama yarışına girmesinin esbab-ı mucibesini anlamak hiç de güç değildir. İp, kendisine atfettiği millîliğin aksine diğer ortaklarıyla birlikte ihanetin merkezindedir. Yoksa “Cumhurbaşkanı olacağım.” diye çığlık çığlığa sağa sola saldıran hanımefendinin kişisel hırslarını ne ile dizginlendiğinin başka bir izahı yoktur.
Siz bakmayın hanımefendinin şimdilerde “Başbakan olacağım.” demesine, bu sözün Türkçesi “Hiçbir şey olamayacağım”dır. Hanımefendi, Cumhurbaşkanlığı adaylığını Kılıçdaroğlu’na kaptırdığı için ortada kalmış ve kendisine oy veren seçmene söyleyecek bir yalana ihtiyaç duyunca da olmayan koltuklara talip olmuştur.
Türk milletinin hayal dünyasında yaşayan hayali kahramanlara değil, Türkiye’ye çağ atlatacak liderlere ihtiyacı vardır. Cumhur İttifakı da bu ihtiyacı layıkıyla karşılamaktadır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  31 +49 84
 2. Fenerbahçe

  31 +56 82
 3. Trabzonspor

  31 +13 52
 4. Beşiktaş

  31 +4 47
 5. Kasımpaşa

  31 0 46
 6. Genişlet
 7. Ç. Rizespor

  31 -7 45
 8. Başakşehir

  31 +3 43
 9. Antalyaspor

  31 +2 42
 10. Alanyaspor

  31 -1 42
 11. Sivasspor

  31 -6 41
 12. Adana Demir

  31 +5 39
 13. Samsunspor

  31 -6 37
 14. Kayserispor

  31 -9 36
 15. MKE Ankaragücü

  31 -3 34
 16. Hatayspor

  31 -5 33
 17. Konyaspor

  31 -13 33
 18. Gaziantep FK

  31 -13 31
 19. Karagümrük

  31 -5 30
 20. Pendikspor

  31 -27 30
 21. İstanbulspor

  31 -37 13
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.